id_2
Jurek

Załoga

Jarek

Jarek Misiak: skiper 8 Czortów, Jachtowy Sternik Morski, trener żeglarstwa, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie morskim, 3 krotny uczestnik Żeglarskich Mistrzostw Świata na jachcie Gemini w latach 1990 - 1993, żeglarz, wędkarz, płetwonurek, pływa na windsurfingu, na lądzie „długie, płynne ruchy”, na wodzie nerwus i choleryk, żegluje od 1980 roku.

Slawek

Sławek Romaniuk: pomysłodawca i siła napędowa „8 Czortów”, zmiennik na sterze 8 Czortów, gdy nie steruje - trymer, taktyk, nawigator, szkutnik, złota rączka, wielokrotny medalista żeglarskich mistrzostw Polski, zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, na wodzie nieobliczalny, nocny nawigator - taki sobie :-), zimą zawzięty bojerowiec. sternik jachtowy, żegluje od 1971 roku.

Pioter

Piotr Pachucki: „imadło w rękach” trymer grota, najbardziej zasłużony z załogi przy budowie 8 Czortów - w jego firmie, na jego sprzęcie, z jego ludźmi do pomocy, za jego pieniądze na początku itd. na razie bez stopnia żeglarskiego ale „na grocie”  8 Czortów świetny. Wcześniej, wspólnie ze Szczepanem pływał na „Awanturniku” i dzielnie walczył z szotami genuy i spinakera. Podobnie jak Szczepan - znakomity kierowca zestawu z Czortami - gdyby trzeba było wystartować z dezetą w rajdzie „Paryż- Dakar”  ich dwóch na pewno stanęłoby na podium. Żegluje od 2008 roku.

Szczepan

Szczepan Kawiecki: „cicha woda brzegi rwie”, na dezecie trymer foka, fałowy. Sternik jachtowy, właściciel i sternik „Awanturnika”  na którym zdobywał w poprzednich latach wiele „błękitnych wstęg” na Mazurach. Dobra dusza towarzystwa, budowlaniec, biznesmen. Siła spokoju. Niezrównany kierowca zestawu z dezetą - stale sprawdza ile ten zestaw „wyciągnie”. Żegluje od 1973 roku.

Jurek Urban: w małym ciele, wielki duch. Na Czortach, trymer foka lub obsługa miecza. Człowiek który swoje 60 urodziny obchodził siedząc na topie 20 metrowego masztu na jachcie Nauticus w czasie październikowego pływania po Zatoce Gdańskiej. Prywatnie, właściciel jachtu „Szkrabek”  nad którym tak długo pracował, poprawiał i ustawiał aż zaczął wygrywać regaty na Dadaju. Podczas regat nie do upilnowania ze swoją piersiówką wielkości chłodnicy od Stara. Żegluje od 2009 roku.

Heniu Krzemiński: dał sie nam poznać najpierw na rejsach morskich jako dzielny oficer wahtowy. Co prawda głównie sam pracował dając innym odetchnąć i gdy tylko trzeba było gdzieś, coś ... zrobić, poprawić czy przestawić, zawsze pojawiał się rozczochrany Henryk i działał. Gdy zgłosił chęć dołączenia do naszej załogi, wszyscy poza skiperem byli za :-) Mi przeszkadzały jego przekonia polityczne, ale okazało się szybko, że polityka polityką a Heniu jest jak najbardziej ok .

Andrzej Przeradzki: najbardziej „napalony” na żeglowanie z załogi - jeżeli jest to możliwe to pływa zawsze, na wszystkim, w każdą pogodę, na każdym akwenie. Etatowy trymer bezana na Czortach. Prywatnie właściciel Morsa „Gosia” którym dzielnie walczy z każdym kto pojawi się na Dadaju. „Mistrz świata” w graniu na łyżeczkach - znany z tego od Węgorzewa po Gliwice. Żegluje od 2009 roku.

id_2 psouu

Stowarzyszene PSONI: po raz pierwszy członkiem załogi została nie osoba a instytucja. Ponieważ od lat na Czortach pływają dzieci i dorośli ze Stowarzyszenia PSONI w Biskupcu, gdy pojawiła się okazja nabycia udziałów zaproponowaliśmy Zarządowi przystąpienie do Maszoperii. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy otrzymaliśmy natychmiastową akceptację i pełna entuzjazmu zgodę. Od roku 2017 współwłaścicielem 8 Czortów jest Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Biskupcu.

"Od 2017 roku z załogi odeszli Andrzej i Łukasz Ostropolscy, przeżyliśmy razem mnóstwo świetnych chwil i odnieśliśmy wspólnie wiele sukcesów i za to Wam w imieniu Załogi dziękuję!"

f Heniek
stopka